-
Liknande Innehåll
-
Av PIHU
När man gör en sökning i Outlook för office365 så får man ett antal resultat överst som de kallar "Främsta resultat". Det är frustrerande för det som Outlooks algoritsmer tror att jag vill ha stämmer oftast väldigt dåligt. Kan man dölja de resultaten och den rubriken?
-
Av Stubban
Jag vill radera foldern RSS-Feeds och Arkiv i Outlook. När jag högerklickar finns inte den valmöjligheten. Om jag går till min mailbox online istället kan jag radera RSS-feeds, men den dyker upp igen inom kort. Arkiv-mappen går inte att radera. Hur får jag bort dem? Det är alltså inte en särskild RSS-feed, utan hela mappen jag vill bli av med.
Anna
-
Av Oj!
Jag har några olika e-postkonton och hämtar dessa till min e-postklient Thunderbird. Använder den kalender som finns till Thunderbird och kan hämta uppgifter från mitt outlookkonto. Däremot lyckas jag inte synka< de uppgifter som direkt läggs in i Thunderbirdcalendern med den i Outlook. Hur gör jag för att synka åt båda håll?
-
Av Mathias G
Någon som vet varför borttagna mail kommer tillbaka när man tagit bort dem i Outlook 365?
Någon mer som stött på detta problem?
/Mathias
-
Av Perra01101
Hej,
jag använder Outlook 2016 och gör en hel del inbjudningar till möten,
Går det att i kalendervyn få överblicksåterkoppling på vilka möten där svar saknas från 1 eller fler deltagare?
Har letat och gått igenom kalendervyn men det enda jag hittar är "requests not responded to" vilket gäller mina svar
på inbjudningar till mig.
-
-
Senaste som Tittar
Inga registrerade medlemmar är inne på denna sida.
-
Senaste inlägg
-
-
Obesvarade ämnen
-
-
Nya ämnen
-
-
Aktuella jobb
- Cybersäkerhetsspecialist till E‑hälsomyndighetenStockholm (Län)
- Systemspecialist Agresso / Unit4 Business World till BravidaStockholm (Stad)
- Solution Architect/Pre-sales till Visolit, ÖrebroÖrebro (Stad)
- Systemutvecklare med GIS som ledstjärna hos VA SYDMalmö (Kommun), Skåne
- AFFÄRSOMRÅDESCHEF INOM IT- OCH INFORMATIONSSÄKERHETStockholm (Län)
- Cybersäkerhetsspecialist till E‑hälsomyndigheten