-
Liknande Innehåll
-
Av Lill
Ursäkta en novis. Kan man på något sätt spela in en videosnutt från Youtube eller Facebook med annat än videokamera, digitalkamera eller mobilkamera?
Tacksam för hjälp.
-
Av buskavar
Var lite upprörd när jag tog skärmbilden så volymen kom med i bilden. Men bortser man från den så undrar man varför blaffa både uppe och nere och blaffor som inte gör någon nytta. Det är artikeln man vill läsa.
-
Av hans.liljekvist
Hejsan!
Någon som vet hur man laddar ner bild eller fil från dessa Moln på Google till mobilen via wifi eller mobilnätet? Undrar eftersom det går att skicka en vägbeskrivning från Google Maps på datorn till min mobil men inte en bild. Har sökt överallt efter hur man kopplar "enhet" till Foto och Drive men hittar inget. Någon som lyckats?
\\Hasse
-
Av @dy
Hej!
Jag har ett stort problem. Tillsammans med en arbetskamrat jobbar vi på platser utanför mobiltäckning. Tanken är att ringa till varandra och använda Peltor Bluetooth lurar och prata med varandra genom att ringa vanliga mobilsamtal . Men på många platser finns det ingen täckning så HJÄLP!
Kan nån ge tips på en APP (Android) som ger samtal via direct WIFI och där samtalen sedan kan gå över Bloutooth från luren till headsetet?
Eller går det att köra via " vanlig SIP" samtal mellan lurar o directWifi?
Någon som har någon annan bra ide?
( Hittade någon app men de krävde att man höll inne en knapp för att prata och att bara en pratar i taget som en komradio och det fungerar inte.)
Stort tack!
-
Av Batmoose
Hejsan! Jag är väldigt ny i eforumet så förlåt ifall det redan finns ett sådant här inlägg redan. Men jag skulle vilja ha eforum i mobilen och surfplattor. Nu har jag inte tittat i Play Butiken utan bara App Store men det skulle vara väldigt kul ifall ni kunde fixa en app så att man kan titta på eforumet var man än är
Jag tänker mig en app som Flashbacks app.
-
-
Senaste som Tittar
Inga registrerade medlemmar är inne på denna sida.
-
Senaste inlägg
-
-
Obesvarade ämnen
-
Nya ämnen
-
-
Aktuella jobb
- Utvecklare med lösningsfokus inom energibranschenHalmstad (Stad), Halland
- Software Engineer (.NET Core) till ToFindOutStockholm (Län)
- It-säkerhetsspecialist till RiksdagsförvaltningenStockholm (Län)
- Cybersäkerhetsspecialist till E‑hälsomyndighetenStockholm (Län)
- Solution Architect/Pre-sales till Visolit, ÖrebroÖrebro (Stad)
- Utvecklare med lösningsfokus inom energibranschen