Just nu i M3-nätverket
Gå till innehåll

S-video kontakt


kalleankaz

Rekommendera Poster

tjeena

 

jag har en s-video kontakt som sitter intregerat på mitt moderkort och jag vill kunna koppla in en boxer till den kontakten, är det möjligt?

 

 

// om du klickar på min profil så ser du min mail och msn och lite annat

 

Länk till kommentar
Dela på andra webbplatser

Är du säker på att S-video-kontakten på moderkortet är en ingång och inte en utgång för att kunna visa film på teven?

 

Länk till kommentar
Dela på andra webbplatser

Jag skulle nog satsa mina pengar på att det är en ut-kontakt och ej in.

 

 

/T

 

Even when we know we´ll never find the answers, we have to keep on asking questions.

 

Länk till kommentar
Dela på andra webbplatser

Trevligt, men kanske inte för dig. För i alla vad måste det finns en motpart så skicka ett e-brev så ska du få ett kontonummer :)

jag satsade allt, så då måste du ge minst denna summa tillbaka.

 

 

 

nåja, till saken. Det är bara att ge dig ut på Prisjakts hemsida och hitta ett TV-kort som passar dig. Låter som om ett med mottagning av marknätet digitala kanaler, DVB-T kan passa. Lägg där till att det ska ha s-video in så kan du via denna koppla in din boxer-box. Eller skaffa ett, lite dyrare, TV-kort med kortläsare så att du direkt i datorn kan ta ditt programkort och låsa upp signalen där.

 

Upp till dig.

 

 

/T

 

Even when we know we´ll never find the answers, we have to keep on asking questions.

 

Länk till kommentar
Dela på andra webbplatser

Arkiverat

Det här ämnet är nu arkiverat och är stängt för ytterligare svar.



×
×
  • Skapa nytt...